Više od 800.000 učenika vraća se u klupe, u prvi razred polazi oko 70.000 đaka,.

Brojne su novine koje očekuju učenike, od digitalnih učionica, do novih predmeta, jednosmenske nastave u nekim školama.

Veliki broj škola je renoviran, aoko sto učionica biće digitalizovano do sredine septembra, rekao je za RTS ministar prosvete Mladen Šarčević.

Novi nastavni plan i program očekuje učenike drugog i šestog razreda, kao i đake druge godine gimnazije.

Zbog novog programa za učenike drugog i šestog razreda menjani su i udžbenici, te tako oni ove godine neće moći da ih nasleđuju od starije braće ili drugova.

Novina u predstojećoj školskoj godini je i to što će u 500 škola biti opremljeno 10.000 digitalnih učionica, a to je projekat na kome zajednički rade Ministarstvo prosvete i Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija.

Celodnevna nastava biće uvedena u 210 škola, kao pilot projekat resornog ministarstva. To znači da će deca imati samo prepodnevnu smenu, a da će nakon časova imati razne druge aktivnosti.

Dobrodošlica za prvačiće u OŠ „Andrij Đurović“

I ove godine za početak škole Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije najavljuje štrajk, što znači da će škole u kojima su njihovi članovi, održati skraćene časove. 

Đaci će tokom predstojeće školske godine imati tri školska raspusta – zimski (podeljen u dva dela), prolećni i letnji. Ove godine neće imati jesenji koji su imali u prethodnoj školskoj godini.

A mnoge škole su renovirale sale i učionice, poput sevojničke, gde je svečanosti prisustvovao ministar prosvete Mladen Šarčević.

Predstavnici Grada u školama


Predstavnici grada Užica će danas, u ponedeljak, 2. septembra 2019. godine, prema rasporedu tradicionalno pozdraviti đake prvake u osnovnim školama u gradu i poželeti im srećan polazak u školu. 

Naziv Vreme Funkcioner
NADA MATIĆ – 11:00 prijem prvaka Nemanja
Nešić
   
STARI GRAD – 10:00 prijem  prvaka Tihomir Petković
PRVA OSNOVNA ŠKOLA KRALJA PETRA DRUGOG 10:00 prijem prvaka Branislav Mitrović
DUŠAN JERKOVIĆ   11:00 prijem prvaka Ivan Stanisavljević
SLOBODAN SEKULIĆ –  10:00 prijem prvaka Dragoljub Kostić
ALEKSA DEJOVIĆ – SEVOJNO 10:00 Sevojno Vidoje Drndarević
ALEKSA DEJOVIĆ –  (Krvavci) – 09:00 Krvavci Vidoje Drndarević
ALEKSA DEJOVIĆ – (Zlakusa) – 08:00 Zlakusa Vidoje Drndarević
BOGOSAV JANKOVIĆ   KREMNA – 10:00 Kremna   Zoran Despić
ĐURA JAKŠIĆ RAVNI – 08:30 prijem prvaka   Vladimir Sinđelić
KARAN   – 10:30 prijem prvaka Midorag Petković
- Advertisement -