Prvak Evrope na Evropskom prvenstvu do 17 godina, postao Lazar Kostić, mladi užički sportista, koji nas često obraduje dobrim rezultatima i nagradama.

Na Evropskom prvenstvu za juniore do 17 godina, koje se održava u Petriču u Bugarskoj od 27. jula do 3. avgusta, Lazar Kostić, koji je i kapiten reprezentacije, osvojio je prvo mesto i titulu prvaka Evrope u disciplini streigttpool.

Mladi Užičnin, Lazar Kostić, tokom dva takmičarska dana je ostvario šest pobeda, podižući nivo igre.

U polufinalnom meču bio je bolji od Ukrajinca Moroza, dok je u finalu savladao Mihala Viha iz Poljske rezultatom 75 : 20.

Lazar je odlično započeo ovogodišnje Evropsko prvenstvo na kome će nastupati u još četiri discipline.

Mladi, užički sportista, Lazar Kostić, i do sada je osvajao brojne medalje i priznanja.

Hroniku kovid – 19 tokom jula možete pogledati na UžiceMedia.

Aktuelne podatke za Srbiju na sajtu Ministarstva zdravlja Srbije.