Lјiljani Habjanović Đurović, poznatoj srpskoj književnici, uručena ovogodišnja Povelja „Pesničke vatre zlatiborske“, za sveukupno književno stvaralaštvo.
Tradicionalna manifestacija „Pesničke vatre zlatiborske“, održana po dvanaesti put, protekla je u znaku obeležavanja 850 godina od rođenja Svetog Save.
Manifestacija je zvanično počela u Hramu Preobraženja Gospodnjeg. Gde je sveštenstvo služilo Akatist Svetom Savi. Nakon čega je u Kulturnom centru održano veče posvećeno prvom srpskom prosvetitelju i ovogodišnjoj dobitnici.
Lјiljani Habjanović Đurović Povelja – njena dela prevedena na 18 jezika
Publika je imala priliku da čuje besedu novinarke, književnice i književne kritičarke Mile Milosavljević, posvećenu bogatom stvaralaštvu Lјiljane Habjanović Đurović. Ona je jedan od najčitanijih srpskih pisaca od 1996. godine. Njena dela su dela prevedena na čak 18 jezika.

U umetničkom delu programa izveden je poetski performans o Svetom Savi „Putuje bez puta i put se za njim rađa“, koji su izveli glumci teatra „Inat“, u režiji Andrijane Simović.
U muzičkom delu programa nastupio je hor Osnovne škole „Milivoje Borović“ iz Mačkata.
Na kraju svečanosti prikazan je dokumentarno – igrani film „Gora preobraženja“ reditelja Hadži Aleksandra Đurovića. Snimljen po istoimenom romanu Ljiljane Habjanović Đurović.
Manifestacija je i ove godine opravdala svoj ugled, spajajući poeziju, duhovnost i književnost u čast Svetog Save, navedeno je u informaciji Info centra Turističke organizacije „Zlatibor“.
Za još informacija, reportaža, pratite naš sajt i društvene mreže Facebook i Instagram!




















































